Wydawnictwo Akademickie SEDNO » Statystyczny drogowskaz 3. Praktyczny przewodnik wykorzystania modeli regresji oraz równań strukturalnych

Powrót

Statystyczny drogowskaz 3. Praktyczny przewodnik wykorzystania modeli regresji oraz równań strukturalnych

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2012

Współwydawca: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Oprawa: miękka
Format: 190 x 240 mm
Liczba stron: 248
ISBN: 978-83- 63354-05-3

Cena brutto: 59,00 zł

Szczegóły produktu

Statystyka, podobnie jak numerologia, jest traktowana przez studentów jak wiedza tajemna, wymagająca wtajemniczenia, a analizy statystyczne mają dla wielu status podobny do wróżenia z fusów. Książka Statystyczny drogowskaz 3. Sylwii Bedyńskiej i Moniki Książek skutecznie walczy z tymi poglądami. Statystyczne analizy wielowymiarowe zostały przedstawione w sposób jasny, przejrzysty, pozwalający nawet humaniście zrozumieć sposób ich wykonywania i ich sens. Dodatkowo, książka oferuje jasne wskazówki jak krok po kroku wykonać obliczenia w jednym z popularnych pakietów statystycznych wykorzystywanych przez uczelnie i wiele firm badawczych – IBM SPSS Statistics. Autorki, mając za sobą długoletnie doświadczenie w pracy ze studentami i doktorantami, prezentują nie tylko wiedzę dotyczącą metod poszukiwania zależności statystycznych, ale dzielą się praktycznymi wskazówkami, które pozwalają przeprowadzić efektywnie proces analizy zebranych danych.

 

Książka jest adresowana do studentów psychologii i nauk pokrewnych, którzy w ramach studiów wykonują badania i analizują dane prawie na każdym roku studiów. Zaawansowane treści przedstawione w książce rozszerzą krąg jej odbiorców o doktorantów i naukowców zajmujących się badaniami psychologicznymi, jak również badaczy, których prace dotyczą zagadnień socjologicznych czy pedagogicznych. Ponadto jest kierowana do wszystkich, którzy – choćby hobbistycznie – zajmują się badaniami naukowymi.

Statystyczny drogowskaz 3. Praktyczny przewodnik wykorzystania modeli regresji oraz równań strukturalnych – jest kontynuacją podręcznika Statystyczny drogowskaz. Praktyczny poradnik analizy danych w naukach społecznych na przykładach z psychologii, wydanego pod redakcją naukową Sylwii Bedyńskiej i Anety Brzezickiej (wkrótce ukaże się jego zaktualizowane wydanie w dwóch tomach).

Jestem głęboko przekonany, że tom trzeci Statystycznego drogowskazu będzie niezwykle cenną pozycją na polskim rynku wydawniczym, dotyczącą ogólnie pojętego zakresu analiz danych statystycznych. Oprócz niezbędnych informacji na temat teorii modelowania statystycznego, podręcznik dostarcza niezwykle cennych praktycznych porad przeprowadzania konkretnych obliczeń przy użyciu bardzo popularnego oprogramowania IBM SPSS Statistics/AMOS.

prof. dr hab. Grzegorz Sędek
SWPS w Warszawie

 

Jest to pozycja niezmiernie ważna, zwłaszcza dla szerokiego grona studentów, stanowiąc kontynuację poprzednich tomów Statystycznego drogowskazu. Wypełnia istniejącą na rynku wydawniczym lukę między szczegółowymi i zawiłymi podręcznikami statystyki, a skryptami dostępnymi studentom jedynie lokalnie na niektórych uczelniach czy wydziałach. Jestem przekonana, że książka ta będzie niezbędna w nauce i pracy dla każdego studenta i młodego badacza nauk społecznych, zwłaszcza psychologii.

prof. dr hab. Magdalena Marszał-Wiśniewska
SWPS w Warszawie

TypPlik do pobrania
Statystyczny drogowskaz 3 - Rozdział 1
Statystyczny drogowskaz 3 - Spis treści
Pliki z danymi do samodzielnego powtórzenia analiz przedstawionych w poszczególnych rozdziałach podręcznika „Statystyczny drogowskaz 3”