Wydawnictwo Akademickie SEDNO » Rozwój organizacji pozarządowych. Teoria i praktyka

Powrót

Rozwój organizacji pozarządowych. Teoria i praktyka

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2012

Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 176
ISBN 978-83-63354-04-6

Cena brutto: 47,00 zł

Szczegóły produktu

Joanna Schmidt, doktor nauk ekonomicznych, magister psychologii, adiunkt w Katedrze Edukacji i Rozwoju Kadr Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zajmuje się badaniami organizacji pozarządowych, ich funkcjonowaniem i rozwojem, a także zasobami ludzkimi w organizacjach oraz wybranymi aspektami psychologii w zarządzaniu. 

 

 

 

Rozwój organizacji pozarządowych. Teoria i praktyka to  książka, w której przedstawiono analizy dotyczące rozwoju organizacji pozarządowych w Polsce, pokazane z perspektywy rzeczywistości gospodarczej, w jakiej te podmioty funkcjonują. W publikacji opisano rozwój i przemiany trzeciego sektora po 1989 roku oraz typy (profile) rozwoju organizacji wyróżnione na podstawie badań własnych autorki. Zawarto w niej także informacje dotyczące specyfiki organizacji pozarządowych, ich roli i znaczenia rozpatrywanych z punktu widzenia wielu teorii (przede wszystkim ekonomicznych, ale także socjologicznych i politologicznych).

Publikacja ma formę podręcznika akademickiego, który został wzbogacony o studia przypadków i zadania pozwalające na praktyczną analizę przedstawionych treści. Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków społecznych i ekonomicznych, ale także do praktyków – osób działających i pracujących w organizacjach pozarządowych oraz osób zainteresowanych rozwojem i zarządzaniem organizacją.

 

 

 

Książka jest  dostępna jako ebook:

 

 

 

http://www.ibuk.pl/fiszka/93759/rozwoj-organizacji-pozarzadowych-teoria-i-praktyka.html

TypPlik do pobrania
Rozwój organizacji pozarządowych - Spis treści