Wydawnictwo Akademickie SEDNO » Razem – ku zmianie paradygmatu gospodarowania

Powrót

Razem – ku zmianie paradygmatu gospodarowania

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2017

Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 160
ISBN 978-83-7963-056-1

Cena brutto: 35,00 zł

Szczegóły produktu

W książce „Razem – ku zmianie paradygmatu gospodarowania” autorka przedstawia obraz zmieniającej się rzeczywistości odwołując się do narzędzi z dziedziny ekonomii, zarządzania biznesowego i zarządzania zasobami ludzkimi. Punktem wyjścia jest wpływ kryzysu ekonomicznego na postrzeganie celów gospodarowania, na wybory strategii działań współczesnych przedsiębiorstw. Autorka analizuje przebieg procesów mózgowych w procesie podejmowania decyzji zarządczych i w wypracowywaniu alternatywnych sposobów gospodarowania. 

Wartością książki jest oryginalna perspektywa badawcza, podkreślająca, że sposób myślenia determinuje działania, a zmiana wymaga uświadomienia ważnych prawd i ich współzależności oraz skutków dla podejmowanych działań. Intersujące jest połączenie rozważań ekonomiczno-zarządczych z najnowszym dorobkiem neuronauk oraz wskazanie jednego z możliwych paradygmatów zmiany, tj. ekonomii wspólnego dobra. 

Książka będzie ważnym głosem w dyskusji nad najnowszymi modelami gospodarowania odwołującymi się do wartości społecznych. Przeznaczona jest dla osób  zainteresowanych ekonomią i zarządzaniem, praktyków i badaczy, poszukujących nowych narzędzi analizy otaczającej rzeczywistości.

TypPlik do pobrania
Razem - spis treści
Razem - wstęp