Wydawnictwo Akademickie SEDNO » Między homopresją a katonazizmem, czyli internetowe dyskusje o homoseksualizmie

Powrót

Między homopresją a katonazizmem, czyli internetowe dyskusje o homoseksualizmie

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2014

Oprawa: miękka
Format: 148 x 208 mm
Liczba stron: 320
ISBN 978-83-63354-43-5

Książka dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Cena brutto: 35,00 zł

Szczegóły produktu

W książce Między homopresją a katonazizmem, czyli internetowe dyskusje o homoseksualizmie Autorka przedstawia wyniki badań i analiz wypowiedzi na temat homoseksualizmu użytkowników internetowych portali dwóch gazet prezentujących zbliżone, liberalno-lewicowe poglądy na sprawy polityczne i społeczne, ale ukazujących się w różnych krajach – Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W badaniu skupiono się głównie na analizie komentarzy zamieszczonych przez internautów pod artykułami poruszającymi kwestie mniejszości seksualnych opublikowanymi na portalach Wyborcza.pl oraz Guardian.co.uk w okresie od stycznia do września 2011 r.

Oba portale zostały poddane dokładnej analizie, w której, poza badaniem poszczególnych wypowiedzi internautów, postarano się też jak najpełniej przybliżyć kontekst związany z ich specyfiką, ustalając co mogłyby wpłynąć na sposób wypowiadania się użytkowników w badanym temacie. 

Przeprowadzone jakościowe i ilościowe analizy stały się podstawą do postawienia tezy o tym, że w badaniu udało się stworzyć model będący nie tylko zbiorem możliwych sposobów mówienia o homoseksualizmie, ale stanowiący też w miarę uniwersalny zestaw sposobów prowadzenia dyskusji na ten temat. Z uwagi na charakteryzującą go schematyczność i przewidywalność pojawiających się po sobie wypowiedzi w analizie poddano w wątpliwość sensowność prowadzenia dyskusji na temat mniejszości seksualnych na forach internetowych, skoro szansa choćby częściowej zmiany stanowiska przedstawicieli którejkolwiek ze stron w toku tych debat lub zakończenia ich choćby cząstkowym kompromisem wydaje się być znikoma, jeśli nie żadna.

Praca bardzo młodej Autorki jest bardzo dojrzałą naukową analizą debaty na temat hmoseksualizmu – jest w ogóle jedną z najlepiej przeprowadzonych analiz dyskursu publicznego w naszej humanistyce.

 

 

 

Książka jest dostępna jako ebook:

 

 

 

http://www.ibuk.pl/fiszka/147118/miedzy-homopresja-a-katonazizmem.html

TypPlik do pobrania
Homopresja - Spis treści
Homopresja - Wprowadzenie
Homopresja - Aneks A
Homopresja - Aneks B