Wydawnictwo Akademickie SEDNO » Matematyka z GeoGebrą

Powrót

Matematyka z GeoGebrą

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2014

Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 344
ISBN 978-83-7963-006-6

Cena brutto: 39,00 zł

Szczegóły produktu

Matematyka z GeoGebrą jest publikacją przeznaczoną dla nauczycieli matematyki w różnych typach szkół.

Książka stanowi kontynuację cyklu publikacji: GeoGebra. Wprowadzanie innowacji edukacyjnej pod redakcją Katarzyny Winkowskiej-Nowak i Roberta Skiby, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 2011 oraz GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja pod redakcją Katarzyny Winkowskiej-Nowak, Edyty Pobiegi i Roberta Skiby, Wydawnictwo Akademickie SEDNO 2013.

Autorzy Matematyki z GeoGebrą,  nauczyciele matematyki na różnych poziomach kształcenia szkolnego, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z wykorzystywaniem programu GeoGebra w nauczaniu matematyki, podają m.in. przykłady wykorzystywania apletów do pracy uczniów, poszukiwania własności, zależności między wielkościami oraz stawiania hipotez. W książce przedstawiono sposoby wykorzystania programu GeoGebra do wizualizacji rozwiązań zadań z arkuszy egzaminacyjnych na różnych etapach kształcenia.

Dwa rozdziały publikacji mają charakter metodyczny i prezentują zastosowanie programu do samodzielnej pracy ucznia i nauczania wyprzedzającego. Nie zabrakło też opisu aspektów technicznych programu, np. poleceń, skryptów, list oraz pracy z programem GeoGebra na urządzeniach mobilnych.

TypPlik do pobrania
Matematyka z GeoGebrą - Spis treści
Matematyka z GeoGebrą - Wstęp
Matematyka z GeoGebrą - Autorzy