Wydawnictwo Akademickie SEDNO » GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja

Powrót

GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2013

Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 268
ISBN 978-83-63354-21-3

Cena brutto: 39,00 zł

Szczegóły produktu

Książka GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja jest publikacją przeznaczoną dla nauczycieli.

 

Przedstawiono w niej wiele przećwiczonych przez nauczycieli szkolnych i akademickich przykładów zastosowania programu GeoGebra do prezentacji różnych zagadnień, które od szkoły podstawowej (np. „Obwody prostokątów i kwadratów”) aż po wyższe uczelnie (np. „Inne Geometrie”) pojawiają się w programach nauczania. Jeden z rozdziałów zawiera rozbudowaną listę „przydatnych trików, które ułatwiają pracę z programem”, czyli popularne w nowoczesnych podręcznikach i „helpach” programy Tips & Tricks. Inny rozdział jest poświęcony najbardziej zaawansowanej informatycznie opcji użytkowania programu, jakim jest tworzenie skryptów. Całość uzupełniają dwa dodatki.

 

GeoGebra jest bezpłatnym oprogramowaniem wspierającym edukację matematyczną na różnych poziomach – od szkoły podstawowej po wyższą uczelnię. Program GeoGebra należy do kategorii interaktywnych  (dynamicznych) środowisk geometrycznych. Pozwala również na wizualizacje zagadnień z algebry i analizy matematycznej. GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja może być wykorzystywana przez nauczycieli zarówno szkół ponadgimnazjalnych, jak i gimnazjów, i szkół podstawowych, którzy chcą urozmaicić swoje metody uczenia matematyki ciekawymi prezentacjami, interaktywnymi plikami i tzw. apletami z GeoGebry. Materiał w niniejszej książce został podzielony zgodnie z poziomem edukacji i został zaklasyfikowany do poszczególnych dziedzin matematyki, takich jak:  geometria, algebra czy analiza.

 

Książka stanowi kontynuację wydanej w 2011 roku przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu publikacji GeoGebra. Wprowadzanie innowacji edukacyjnej pod redakcją Katarzyny Winkowskiej-Nowak i Roberta Skiby.

 

Książka może służyć jako zbiór ćwiczeń dla osoby pragnącej lepiej opanować program, i jako „skarbczyk” pomysłów dla kogoś, kto chce program stosować na lekcjach czy zajęciach ze studentami oraz jako podręczne kompendium pozwalające w podróży, czy w krótkiej chwili pomiędzy innymi obowiązkami, bez włączania komputera, zapoznać się z różnymi nowymi poleceniami i sprytnymi rozwiązaniami.

 

Książka będzie cenną pomocą dla użytkowników GeoGebry i ważną pozycją na naszym rynku wydawniczym.

 

Dr Wojciech Borkowski (z recenzji), Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie

 

 

 

Książka jest dostępna jako ebook:

 

 

 

http://www.ibuk.pl/fiszka/115870/geogebra.html

TypPlik do pobrania
GeoGebra - Spis treści
GeoGebra - Autorzy