Wydawnictwo Akademickie SEDNO » Studia Socjologiczno-Polityczne. Seria Nowa 1(20)/2024

Studia Socjologiczno-Polityczne. Seria Nowa 1(20)/2024

Nr wydania: 1(20)/2024

Rok wydania: 2024

Miejsce wydania: Warszawa

Wydawca: Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego

Partner wydawniczy:  Wydawnictwo Akademickie SEDNO

Oprawa: miękka

Format: 160 x 235 mm

Liczba stron: 200

ISSN: 0585-556X

 

,,Studia Socjologiczno-Polityczne. Seria Nowa” znajdują się w wykazie czasopism

naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

opublikowanym w Komunikacie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia

31 lipca 2019 r. Za artykuły publikowane na naszych łamach nalicza się 20 punktów

Unikatowy Identyfikator Czasopisma w wykazie: 200435

Przypisane dyscypliny naukowe: nauki socjologiczne; nauki o polityce i administracji

Czasopismo znajduję się w wolnym dostępie pod adresem (witryna Redakcji): http://www.studiasocjologicznopolityczne.pl/ oraz w witrynie partnera wydawniczego: https://wydawnictwosedno.pl/czasopisma/studia-socjologiczno-polityczne/

Szczegóły produktu

Numer 1(20)/2024 poświęcony jest analizie socjologicznej współczesnych konfliktów zbrojnych, międzynarodowych i krajowych. Publikowane są teksty wybitnych socjologów i politologów, znacząca uwaga jest poświęcona dwóm szczególnie niebezpiecznym konfliktom, rosyjskiej agresji na Ukrainę i konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu, wybuchłemu na nowo po terrorystycznym ataku Hamasu 7 października 2023 r. i brutalnej odpowiedzi Izraela. Ponadto Czytelnik znajdzie tu artykuły poświęcone niekończącej się wojnie domowej w Demokratycznej Republice Konga, historii i przyczyn sporu między Armenią i Azerbejdżanem, polityce zagranicznej Turcji w rejonie Bliskiego Wschodu czy wyniku rywalizacji Stanów Zjednoczonych i Chin o panowanie nad światem.

Celem Redakcji jest socjologiczna analiza natury tych konfliktów, pokazanie ich przyczyn i uwarunkowań oraz ich postrzegania przez opinię publiczną krajów, które są ich stroną. Redakcja jest świadoma ogromnych społecznych emocji, jakie są związane z ogromem cierpień powodowanych wojną oraz wpływem na te emocje działań prowadzonych przez strony konfliktu, co utrudnia bezstronną analizę nawet z perspektywy ich badacza. W niektórych przypadkach bezstronna analiza jest niemożliwa z powodu ograniczeń, jakie napotykają badacze pracujący w krajach, w których rozgrywa się konflikt. Niemniej, zachowując świadomość wszystkich trudności, ambicją Redakcji jest próba opisania tych zjawisk z perspektywy socjologicznej.

Wszystkie teksty są publikowane w języku angielskim, redaktorem bieżącego tomu czasopisma jest prof. Jerzy J. Wiatr.

TypStreszczeniaTypPlik do pobrania
Spis treści Editorial
e-book