Strona głównaAktualności

Aktualności

Zapraszamy do stoiska C17 na targach książki w Krakowie

Już od czwartku 27 października do niedzieli 30 października będziemy na stoisku Świadomych Wydawców - C17 - serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół dobrej książki.

Wesołych Świąt

Spotkanie 15 października w Lublinie (Politologia UMCS, sala 109, godz. 9.45) z okazji wydania „Kultury narcyzmu"

już we czwartek 15 października, w Lublinie, w  siedzibie Wydziału Politologii UMCS przy Placu Litewskim 3, w sali 109, o godz. 9.45, rozpocznie się spotkanie panelowe z okazji wydania „Kultury narcyzmu" z udziałem współtłumacza i redaktora naukowego książki, dr. Grzegorza Ptaszka, oraz dr. Jakuba Nowaka;  http://dysk.wydawnictwosedno.pl/Kultura_narcyzmu/Lublin/UMCS_Kultura_narcyzmu_15102015.pdf   

X Polski Zjazd Filozoficzny w Poznaniu, 15-19 września 2015

Dziś w Poznaniu rozpoczął pięciodniowe obrady X Polski Zjazd Filozoficzny: http://zjazdfilozoficzny.amu.edu.pl/aktualnosci/ W programie wykłady, praca w sekcjach tematycznych, sympozja specjalne i panele dyskusyjne. Zjazdowi towarzyszy bogaty program wydarzeń artystycznych. Na stoisku Wydawnictwa UKSW można kupić książki SEDNA.

Recenzja w czasopiśmie „Societas-Communitas" 2-1 (18-1)/2014 z książki „Dyskurs elit symbolicznych"

W półroczniku „Societas-Communitas" 2-1 (18-1)/2014 (http://societas-communitas.isns.uw.edu.pl/numer_18-1.html ) opublikowana została recenzja Grażyny Woronieckiej z książki Dyskurs elit symbolicznych (http://dysk.wydawnictwosedno.pl/…/recenzja_DES_w_S-C_2-1_18…), wydanej w 2014 r. pod redakcją Marka Czyżewskiego, Karola Franczaka, Magdaleny Nowickiej i Jerzego Stachowiaka.

"Przedsiębiorczość, polityka, rozwój" - już od dziś nowa książka prof. Jerzego Cieślika

Przedsiębiorczość, polityka, rozwój - spojrzenie na przedsiębiorczość z perspektywy makroekonomicznej, próba odpowiedzi na pytanie, jakie instrumenty i narzędzia polityki państwa mogą i powinny wspierać rozwój i konkurencyjność polskiej przedsiębiorczości - lektura na miarę wyzwań. Autor, prof. Jerzy Cieślik, przedstawia analizy i daje próby odpowiedzi na ważkie pytania na podstawie wieloletnich badań sektora polskich przedsiębiorstw prowadzonych w Akademii Leona Koźmińskiego oraz własnej praktyki biznesowej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora MSP.

Sun Yat-sen: "Trzy zasady ludu", już w sprzedaży

Jeden z najważniejszych traktatów w historii społeczno-politycznej Chin w przekładzie na język polski, pod redakcją naukową wybitnych sinologów, już w sprzedaży - więcej:  http://www.wydawnictwosedno.pl/trzy-zasady-ludu-detail

V Ogólnopolska Konferencja GeoGebry Warszawa, 20 września 2014

Już po raz piąty w Warszawie, m.in. prezentacja oraz sprzedaż „Matematyki z GeoGebrą” napisanej przez nauczycieli i entuzjastów pod redakcją Edyty Pobiegi, Roberta Skiby oraz Katarzyny Winkowskiej-Nowak.

Więcej informacji - https://sites.google.com/site/konferencjageogebry2014/

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

"Na barykadach Warszawy" w Muzeum Powstania Warszawskiego, 10 września, godz. 17.00

10 września o godz. 17.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie z okazji wznowienia wspomnień powstańczych gen. Stanisława Komornickiego. O Autorze i jego książce będą mówić: gen. bryg. Zbigniew Ścibor-Rylski, Łukasz Mieszkowski, historyk, Tomasz Komornicki, syn Autora. Spotkanie poprowadzi Hanna Maria Giza, fragmenty książki przeczyta Marysia Prokesz, zostaną także pokazane fragmenty rozmów z Generałem z archiwum Muzeum - serdecznie zapraszamy!

„Ulica generałów. Próba wspomnień” Anatolija Gładilina już do kupienia

Od dziś w sprzedaży trzecia książka z serii rosyjskiej, „Ulica generałów. Próba wspomnień” Anatolija Gładilina, dziennikarza (w tym emigracyjnych rozgłośni Radio Swoboda i Deutsche Welle), pisarza, redaktora pism literackich, aktywnego uczestnika życia literackiego w Związku Radzieckim w czasach odwilży chruszczowowskiej, przedstawiciela pokolenia szestidiesiatników. W drugiej połowie lat 70. XX wieku Gładilin zdecydował się na emigrację i dotąd mieszka w Paryżu. Na kartach jego wspomnień pojawiają się mniej i bardziej znani w Polsce twórcy, jak np. Bułat Okudżawa, Gieorgij Władimow, Władimir Wojnowicz, Wasilij Aksionow, Wiktor Niekrasow, Jewgienij Jewtuszenko, Natalia Gorbaniewska, Aleksandr Galicz  czy patriarcha ruchu dysydenckiego, Andriej Sacharow. Więcej na stronie:
http://www.wydawnictwosedno.pl/ulica-generalow-proba-wspomnien-detail
Publikacja ukazuje się we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Pasolini naśladowcą Chrystusa? - rozmowa w radiowej Dwójce

Piotr Kletowski, autor pierwszej w Polsce monografii  filmowych dokonań Pasoliniego - Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa - i Anna Osmólska-Mętrak byli gośćmi audycji radiowej "Sezon na Dwójkę", którą 22 maja w Programie II Polskiego Radia prowadził Marcin Pesta:

http://www.polskieradio.pl/8/402/Artykul/1131306,Pasolini-nasladowca-Chrystusa

"Na barykadach Warszawy" i "Amerykańska aksjologia i estetyka XX wieku" - już w sprzedaży

Pamiętnik Stanisława Komornickiego z powstania warszawskiego, Na barykadach Warszawy, już ósme wydanie wspomnień 20-letniego powstańca, ponownie w księgarniach. W sobotę, 24 maja na Warszawskich Targach Książki (stoisko 183/D19) spotkanie z synem Autora, Tomaszem Komornickim.

więcej o książce: http://www.wydawnictwosedno.pl/na-barykadach-warszawy-detail

Amerykańska aksjologia i estetyka XX wieku, eseje profesora Bohdana Dziemidoka, już od dziś w księgarniach. Spotkania z Autorem na naszym stoisku w piątek, 23 maja, godz. 15.00 oraz w sobotę, 24 maja, godz. 16.00 - serdecznie zapraszamy.

więcej o książce: http://www.wydawnictwosedno.pl/amerykanska-aksjologia-i-estetyka-xx-wieku-detail

Zapraszamy do stoiska 183/D19 - jesteśmy na Warszawskich Targach Książki 22-25 maja 2014 r.

Zapraszamy do naszego stoiska 183/D19 na Warszawskich Targach Książki w dniach 22 - 25 maja. W piątek i w sobotę spotkania z naszymi autorami: Bogdanem Klukowskim i Markiem Toberą, Bohdanem Dziemidokiem, Stanisławem Rainko i Tomaszem Komornickim (synem Stanisława Komornickiego).

Zapraszamy także na dyskusję panelową w sobotę 24 maja o godz. 11.30 z udziałem Pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz prof. Mirosława Duchowskiego, dr. Mirosława Grochowskiego i prof. Tomasza Komornickiego.

Na naszym stoisku będziemy sprzedawać publikacje Centrum Polsko-Rosyjskie go Dialogu i Porozumienia.

Szczegółowe informacje w załącznik

"Zmiana kadru. Jak zarządzano Warszawą w okresie przemian" już w sprzedaży

"Zmiana kadru. Jak zarządzano Warszawą w okresie przemian" - znakomite studium reformy systemu zarządzania miastem z połowy lat 90. ubiegłego wieku pióra profesor Barbary Czarniawskiej już dostępne w sprzedaży.

http://www.wydawnictwosedno.pl/zmiana-kadru-jak-zarzadzano-warszawa-w-okresie-przemian-detail

"Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec" wśród nominowanych do nagrody Economicus

Książka Romana Batko Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec. Organizacja publiczna w płynnej nowoczesności  znalazła się w grupie 10 książek nominowanych do prestiżowej nagrody Economicus "Dziennika Gazety Prawnej". Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi podczas Warszawskich Targów Książki (22-25 maja 2014 roku na Stadionie Narodowym).

Econmicus 2014. Nominacje

 

Spotkania z Michaiłem Robinsonem, autorem książki "Losy elity akademickiej", w Warszawie i w Poznaniu

11 marca w Klubie Księgarza o godz. 17.00 w Warszawie i 12 marca w Bibliotece Raczyńskich o godz. 17.00 w Poznaniu odbędą się spotkania z Michaiłem Robinsonem, rosyjskim historykiem,  Mirosławem Skarżyńskim (w Warszawie), tłumaczem książki, Danutą Ulicką, redaktorem serii wydawniczej, Mariuszem Szynkiewiczem (w Poznaniu; Instytut Filozofii UAM). Spotkania poprowadzą red. Krzysztof Masłoń (w Warszawie) i Tomasz Nakoneczny (w Poznaniu; Instytut Wschodni UAM). Spotkania organizowane są wspólnie z Centrum Polsko-Rosyjskiego Porozumienia i Dialogu oraz Instytutem Filozofii i Instytutem Wschodnim UAM. 

Spotkanie z Romanem Batko, autorem "Golema". Obejrzyj na YouTube

W białostockim Arsenale 3 lutego 2014 r. odbyło się spotkanie z Romanem Batko, autorem książki Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec. Organizacja publiczna w płynnej nowoczesności - obejrzyj i posłuchaj na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=HSeeP_E8Hjc#t=54

11 lutego w Warszawie i 13 lutego w Krakowie - zapraszamy na spotkania z książką "Na całe życie. Listy 1910-1954", niezwykła korespondencja Borysa Pasternaka i Olgi Frejdenberg

11 lutego o godz. 17.00 w Klubie Księgarza w Warszawie i 13 lutego w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędą się spotkania poświęcone niezwykłej książce i jej bohaterom z udziałem prof. Niny Braginskiej, prof. Danuty Ulickiej i prof. Wincentego Grajewskiego

 

Pliki do pobrania

 

Spotkanie w Warszawie 11 lutego, 17.00

było nie mineło

Spotkanie w Krakowie 13 lutego, 18.00

Mongolia wobec Flaga i godlo

Posłuchaj audycji radiowej. Program II PR

 

 Zdjęcia ze spotkania

1  2  3

18 lutego o godzinie 19.00 zapraszamy do Iluzjonu na spotkanie z Piotrem Kletowskim

18 lutego o godzinie 19.00 zapraszamy do Iluzjonu na spotkanie z Piotrem Kletowskim, autorem książki Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa, oraz tłumaczką pism Pasoliniego, Julią Sokołowicz. Spotkanie poprowadzi Anna Osmólska-Mętrak. Spotkanie otwiera przegląd twórczości jednego z najważniejszych europejskich twórców, Pier Paolo Pasoliniego, który odbędzie się w dniach 18 – 27 lutego w Iluzjonie.

http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/242/pier-paolo-pasolini-swiety-obrazoburca.html  

Pier Paolo Pasolini - o tym się pisze

dwutygodnik.com publikuje fragmenty naszej najnowszej publikacji autorstwa Piotra Kletowskiego:

http://www.dwutygodnik.com/artykul/4840-ostatni-film-pasoliniego.html

Organizować z polotem

Organizować z polotem. Wyobraźnia organizacyjna w praktyce jest kolejną publikacją z serii Zarządzanie przygotowaną przez prof. Monikę Kosterę. 18 autorów przedstawia wyniki prac i badań  na temat roli wyobraźni organizacyjnej w praktyce zarządzania. Innowacyjna i interesująca publikacja dla wykładowców i studentów, dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pier Paolo Pasolini

Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa – monografia Piotra Kletowskiego już wydana. Pierwsza, tak obszerna, publikacja w języku polskim na temat artystycznej twórczości filmowej włoskiego reżysera.

Statystyczny drogowskaz 2

Statystyczny drogowskaz 2 już wydany.
Obecnie dostępne są w sprzedaży wszystkie części, 1 - 3, cyklu podręcznikowego Statystyczny drogowskaz. Podręcznik jest pierwszym, tak obszernym wprowadzeniem do pracy z oprogramowaniem narzędziowym IBM SPSS Statistics. Pozwala na pełniejsze zrozumienie większości istniejących obecnie testów różnic i związku.

Przypominamy - Wydawnictwo Akademickie SEDNO patronem honorowym IV ogólnopolskiej konferencji GeoGebry

IV Ogólnopolska Konferencja GeoGebry

IV Ogólnopolska Konferencja GeoGebry odbędzie się 21-22 września 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Podczas sesji wykładowych oraz pokazowych uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi możliwościami zastosowania nowoczesnego oprogramowania do nauczania matematyki i fizyki.

Program konferencji

Program wydarzenia obejmuje m.in. wykłady z wykorzystania oprogramowania GeoGebra na każdym etapie edukacji, pokazy z zakresu fizyki przygotowane przez Glenna Govertsena – fizyka z USA, a także zagadnienia dotyczące tworzenia modeli abstrakcyjnych i warsztaty. Będzie można zapoznać się również z najnowszą publikacją Wydawnictwa Akademickiego SEDNO GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja autorstwa dr Katarzyny Winkowskiej-Nowak, Edyty Pobiegi i Roberta Skiby.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Rozmowa z Romanem Batko, autorem książki "Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec"

31 sierpnia została opublikowana rozmowa z dr. Romanem Batko, autorem niedawno wydanej książki Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec. Organizacja publiczna w płynnej nowoczesności.

Rozmowę przeprowadził redaktor Rafał Woś z "Dziennika Gazety Prawnej". Dr Roman Batko pracuje w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/potworne-twarze-administracji,1945851,4199

Więcej o książce można przeczytać:

http://www.wydawnictwosedno.pl/batko-golem-awatar-midas-zloty-cielec-organizacja-publiczna-w-plynnej-nowoczesnosci-detail

Wydawnictwo Akademickie SEDNO patronem honorowym IV Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry

GeoGebra – IV Ogólnopolska Konferencja
Już po raz czwarty nauczyciele matematyki i fizyki z całej Polski spotykają się w dniach 21–22 września br. na konferencji, aby bliżej poznać różnorodne możliwości zastosowania tego nowoczesnego oprogramowania do nauczania obu przedmiotów.
Wydawnictwo Akademickie SEDNO – wydawca publikacji GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja - jest patronem honorowym wydarzenia.
Więcej informacji o konferencji:
http://www.swps.pl/warszawa/nauka-i-rozwoj/warszawa-nauka-i-rozwoj-konferencje-sympozja-seminaria/10283-nowe-technologie-w-nauczaniu-matematyki-i-fizyki-konferencja

Piszą o nas - recenzja z "Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec": Rafał Woś w DGP

Rafał Woś zamieścił recenzję książki Romana Batko Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec. Organizacja publiczna w płynnej nowoczesności w "Dzienniku Gazecie Prawnej":

http://forsal.pl/artykuly/718325,maski-administracji-publicznej-czyli-fenomen-wspolczesnej-biurokracji.html

Pliki do pobrania

 

Golem_recenzja w DGP_R.Wos_12072013

 

Piszą o nas - recenzje z "Kuba i inni": Mirosław Pęczak w "Polityce" i Wojciech Orliński w "Dużym Formacie"

Mirosław Pęczak                                                                                                                                (http://www.polityka.pl/kultura/aktualnoscikulturalne/1543671,1,co-medioznawca-mysli-o-kubie-wojewodzkim.read) i  Wojciech Orliński                                                                                                                            (http://wyborcza.pl/duzyformat/1,129854,14083852,Pije_Kuba_do_Jakuba_czyli_Godzic_przez_Wojewodzkiego.html) recenzują książkę Kuba i inni. Twarze i maski popkultury.

 

"W tym niezwykłym czasie. Początki transformacji polskiego rynku książki (1989-1995)". Spotkanie autorskie w Klubie Księgarza, 20 czerwca, godz. 17.00

Wydawnictwo Akademickie Sedno i Stowarzyszenie Księgarzy Polskich mają przyjemność zaprosić na spotkanie z okazji wydania książki W tym niezwykłym czasie. Początki transformacji polskiego rynku książki (1989-1995).
W panelu udział wezmą jej autorzy, Bogdan Klukowski i Marek Tobera, oraz Kuba Frołow („Notes Wydawniczy”) i Michał Zając (UW).  Dyskusję poprowadzi Piotr Dobrołęcki („Magazyn Literacki KSIĄŻKI”).
Powrócimy wspólnie pamięcią do pionierskiego czasu rynku książki w pierwszych latach transformacji oraz zapytamy, dokąd zmierza obecnie branża - jaki indeks optymizmu/pesymizmu uzyskamy wśród obecnych na spotkaniu?
Spodziewana obecność weteranów i aktywnych uczestników przemysłu książki. 
Spotkanie odbędzie się we czwartek, 20 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 w Klubie Księgarza na Starym Mieście w Warszawie.

Warszawskie Targi Książki (Stadion Narodowy), sobota 18 maja 2013 r.

Wydawnictwo Akademickie Sedno zaprasza na dwa spotkania w sobotę 18 maja:

  • 14.00-15.00, na stoisku 182/D18, z Autorami książki W tym niezwykłym czasie. Początki transformacji polskiego rynku książki (1989–1995), Bogdanem Klukowskim i Markiem Toberą.
  • 15.00-15.50, na scenie głównej odbędzie się panel "O popkulturze. Twarze i maski” w związku z wydaniem książki Wiesława Godzica Kuba i inni. Twarze i maski popkultury z udziałem Autora oraz Mariusza Czubaja,  Moniki Jaruzelskiej, Marka Kacprzaka i Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Po zakończeniu panelu Autor będzie podpisywał książkę na stoisku 182/D18.

Targi Książki Historycznej - Arkady Kubickiego

Książki naszego wydawnictwa można kupić podczas Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego (29 listopada - 2 grudnia 2012r.) na stoisku księgarni Wydawnictwa Bellona. Zapraszamy! Polecamy szczególnie  Było, nie minęło pod redakcją i ze wstępem Marcina Kuli oraz Pamięć zbiorową w dyskursie publicznym Pawła Ciołkiewicza.

Sedno na Targach w Krakowie 25-28.10.2012 r.

Zapraszamy do stoiska A 4 w Hali Targów w Krakowie (ul. Centralna 41A).

Nasze książki będą dostępne w sprzedaży w dniach 25-28 października w godzinach otwarcia targów:  czwartek 10:00-17:00, piątek i sobota 10:00-18:00 oraz w niedzielę 10:00-16:00.

Wydawnictwo Akademickie Sedno wygrało - ex aequo z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia

Wydawnictwo Akademickie Sedno wygrało - ex aequo z Kolegium Europy Wschodniej  im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia - konkurs wydawniczy ogłoszony przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (http://www.cprdip.pl/main/index.php?id=publikacje).

W kategorii literatura faktu wybrana została nasza propozycja konkursowa „Nauka i etyka. Biografia inteligencji rosyjskiej w XX wieku w literaturze dokumentu osobistego”.

Autorką zwycięskiej pracy Wydawnictwa Akademickiego Sedno jest Pani Profesor Danuta Ulicka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs ogłoszony przez Centrum przewidywał przygotowanie propozycji dwóch serii wydawniczych, jednej w obszarze  literatury faktu oraz drugiej w obszarze literatury naukowej i popularnonaukowej. Warunkiem zgłoszenia dzieł było ich pierwotne wydanie w języku rosyjskim oraz brak tłumaczenia na język polski. W części literatura naukowa i popularnonaukowa konkurs został nierozstrzygnięty.

Szczegóły naszego programu wydawniczego przedstawimy po podpisaniu umowy z Centrum.

Free business joomla templates